Dünya ülkelerinden internette teröre karşı mücadelede ortak adım: Christchurch Çağrısı

Gönderen Konu: Dünya ülkelerinden internette teröre karşı mücadelede ortak adım: Christchurch Çağrısı  (Okunma sayısı 35 defa)

Teknoloji

• Yeni Üye
  • *
  • Kullanıcı Puanı +0/-0
  • Bir2Bilgi
    • Profili Görüntüle
Dünya ülkelerinden internette teröre karşı mücadelede ortak adım: Christchurch Çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen terör saldırılarının ardından birçok ülke ve şirketle internette terör ve nefrete karşı mücadele etmek için "Christchurch Çağrısı" adlı metni imzaladıklarını bildirdi. ABD yönetimi, birçok ülke tarafından internette terör ve nefrete karşı mücadele kapsamında imzalanan anlaşmayı, "konuşma özgürlüğüne engel olacağı" gerekçesiyle imzalamayacağını duyurdu.Dünya ülkelerinden internette teröre karşı mücadelede ortak adım: Christchurch Çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen terör saldırılarının ardından birçok ülke ve şirketle internette terör ve nefrete karşı mücadele etmek için "Christchurch Çağrısı" adlı metni imzaladıklarını bildirdi. ABD yönetimi, birçok ülke tarafından internette terör ve nefrete karşı mücadele kapsamında imzalanan anlaşmayı, "konuşma özgürlüğüne engel olacağı" gerekçesiyle imzalamayacağını duyurdu.

Source: Dünya ülkelerinden internette teröre karşı mücadelede ortak adım: Christchurch Çağrısı

Bilgi Forumları