İletileri Göster - Teknoloji

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Teknoloji

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 196
1
18 bin yıllık kalıntı bilim dünyasını ikiye böldü: Köpek mi kurt mu?

Sibirya’da bulunan 18 bin yıllık canlı kalıntısı bilim insanlarını ikiye böldü. Araştırmacılar, çok iyi korunmuş vaziyette bulunan canlının köpek mi yoksa kurt mu olduğuna karar veremiyor.18 bin yıllık kalıntı bilim dünyasını ikiye böldü: Köpek mi kurt mu?

Sibirya’da bulunan 18 bin yıllık canlı kalıntısı bilim insanlarını ikiye böldü. Araştırmacılar, çok iyi korunmuş vaziyette bulunan canlının köpek mi yoksa kurt mu olduğuna karar veremiyor.


Source: 18 bin yıllık kalıntı bilim dünyasını ikiye böldü: Köpek mi kurt mu?

2
Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bulunan iki tuvalet de arızalandı

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bulunan iki tuvaletin de bozulduğu açıklandı.Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bulunan iki tuvalet de arızalandı

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bulunan iki tuvaletin de bozulduğu açıklandı.


Source: Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bulunan iki tuvalet de arızalandı

3
Vodafone 15. İstanbul Yarı Maratonu kayıtları başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen Vodafone 15. İstanbul Yarı Maratonu'nun erken kayıt süreci başladı.
Source: Vodafone 15. İstanbul Yarı Maratonu kayıtları başladı

4
Deloitte Türkiye’de üst düzey atama

Türkiye’de denetim, vergi, danışmanlık, risk danışmanlığı ve finansal danışmanlık alanlarında hizmet veren Deloitte Türkiye’nin Vergi Hizmetleri alanının yeni lideri Ahmet Güneş Söğütlüoğlu olurken, Danışmanlık Hizmetleri liderliğine ise Hakan Göl geldi.
Source: Deloitte Türkiye’de üst düzey atama

5
Yol çizgi boyalarının ömrü grafen teknolojisiyle artacak

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi'nde faaliyet gösteren bir firma tarafından çevre dostu su bazlı yol çizgi boyalarının kullanım ömrünü 3 katına çıkaran grafen takviyeli boya geliştirildi.
Source: Yol çizgi boyalarının ömrü grafen teknolojisiyle artacak

6
Microsoft yapay zekâya iyilik öğretiyor

İnsanı odağına alan inovasyon çalışmalarını sürdüren Microsoft, AI For Good girişimi kapsamında yapay zekâ sistemlerine iyilik öğretiyor. Microsoft’un 125 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirdiği girişim kapsamında, yapay zekânın sosyal sorumluluk çerçevesinde ve insanlık yararına kullanılması için projeler gerçekleştiriyor.
Source: Microsoft yapay zekâya iyilik öğretiyor

7
Ev WiFi ağı artık her yerden kolayca yönetilebiliyor

TP-Link kullanıcıları, Android ve iOS destekli ücretsiz Tether uygulaması ile modem, yönlendirici ve WiFi menzil artırıcı ürünleri her yerden kolayca yönetebiliyor.
Source: Ev WiFi ağı artık her yerden kolayca yönetilebiliyor

8
Google bir uygulamanın daha fişini çekiyor

ABD merkezli teknoloji devi Google, bir uygulamasının daha fişini çeklemeye hazırlanıyor.Google bir uygulamanın daha fişini çekiyor

ABD merkezli teknoloji devi Google, bir uygulamasının daha fişini çeklemeye hazırlanıyor.


Source: Google bir uygulamanın daha fişini çekiyor

9
ABD, Putin’in “yenilmez” füzesini inceledi (Ses hızının 27 katına ulaşabiliyor)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in martta ilk defa duyurduğu ses hızının 27 katına ulaşabilen "Avangard" isimli hipersonik kıtalararası füze ABD'li yetkililer tarafından incelendi. <span>ABD, Putin’in “yenilmez” füzesini inceledi (Ses hızının 27 katına ulaşabiliyor) </span>

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in martta ilk defa duyurduğu ses hızının 27 katına ulaşabilen "Avangard" isimli hipersonik kıtalararası füze ABD'li yetkililer tarafından incelendi. 


Source: ABD, Putin’in “yenilmez” füzesini inceledi (Ses hızının 27 katına ulaşabiliyor)

10
İndirimli hamburger vaadiyle kandırmaya çalışan bankacılık truva atı

ESET, kurbanlarını sahte Facebook reklamlarıyla aldatmaya çalışan bankacılık truva atı Mispadu'yu tespit etti. Mispadu, fast food devi McDonald‘s’ın adını istismar ederek, sahte indirim kuponları yoluyla kişilerin kimlik bilgilerine ulaşmaya çalışıyor.
Source: İndirimli hamburger vaadiyle kandırmaya çalışan bankacılık truva atı

11
Schneider Electric'ten 'Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler'

Schneider Electric’in bir rehber niteliğindeki “Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler” adlı teknik makalesine göre; Edge veri merkezlerinin kurulduğu birçok lokasyonda IT personeli bulunmuyor. Edge için dayanıklılık hayati öneme sahip ve yönetim için genellikle uzman izleme servisi ile ortaklık gerekiyor.
Source: Schneider Electric'ten 'Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler'

12
Dijital dönüşümün hızlandırılması için atılması gereken temel adımlar

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bilişim teknolojileri, katma değeri yüksek ve rekabetçi ürün ve servislerin sunulmasında birincil faktör. Ancak bugün Türkiye’nin de aralarında olduğu gelişmekte olan ekonomilerde yaşanan dijital dönüşümün hızı, ABD, Avrupa, Japonya gibi ana teknoloji üreticisi ülkelerin bir hayli gerisinde kalıyor.
Source: Dijital dönüşümün hızlandırılması için atılması gereken temel adımlar

13
Yapay zeka ile parfüm üretip giysi tasarlıyor

Amerika'daki MIT'deki çalışmalarıyla ilgili Türkiye'de eğitim veren Pınar Yanardağ, yapay zeka teknolojisiyle topladığı veriler üzerinden elbise tasarlıyor, yeni bir parfüm üretiyor, çay tarifi veriyor.
Source: Yapay zeka ile parfüm üretip giysi tasarlıyor

14
Sinema filmlerinin animasyonları Çanakkale'de hazırlanacak

Güney Marmara Kalkınma Ajansının (GMKA) "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programı" kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğü adına başvurusu yapılan "Dijital Görüntü Tasarım ve Eğitim Merkezi", sinema sektörüne animasyon üretecek.
Source: Sinema filmlerinin animasyonları Çanakkale'de hazırlanacak

15
Diğer Konular / e-palavra sitelere dikkat!
« : 09 Aralık 2019, 14:29:03 »
e-palavra sitelere dikkat!

'Black Friday', siber dolandırıcıları harekete geçirdi. Paravan sitelerle cazip fiyatlar sunan web sitelerine dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar, kimlik ve kredi kartı avcılığı yapan bu sitelere karşı uyarıyor. İnternette alışveriş yaparken web sitesinin gerçek olup olmadığını birkaç kez kontrol etmek gerekiyor.e-palavra sitelere dikkat!

'Black Friday', siber dolandırıcıları harekete geçirdi. Paravan sitelerle cazip fiyatlar sunan web sitelerine dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar, kimlik ve kredi kartı avcılığı yapan bu sitelere karşı uyarıyor. İnternette alışveriş yaparken web sitesinin gerçek olup olmadığını birkaç kez kontrol etmek gerekiyor.


Source: e-palavra sitelere dikkat!

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 196